8 argumentů pro „číselné“ články

Je docela in kritizovat čilichili formát. „X věcí, které…, to je přece myšlenkový mekáč!“ Ale kdo tvrdíš, že tam občas nezajdeš, hoď po mně cheeseburgerem. Stejně tak číslovkové články mají i své výhody. Čtěte.

  1. Jsou kompaktní. V seznamu můžete nastínit hromadu výkřiků na společné téma a drží dobře pohromadě, aniž byste je museli rozepisovat a spojovat.
  2. Vytváří koncentrát. Některé věci rozepisovat ani nepotřebují. A, voilà, číslovky jim to nedovolí.
  3. Čtou se super-pohodlně. Číslovkový text má totiž obvykle spád.
  4. Neodrazují. Na první pohled se zdá, že 7 argumentů pro… bude snadné přečíst. Takže je čtenář ochotnější textu věnovat svůj čas, než když mu nabídnete Malé zamyšlení o tom, proč je fajn psát a číst články začínající číslovkou. Vždyť i já jsem málem usnula, jenom když jsem ten alternativní titulek vymýšlela!
  5. Jsou přímočaré. Když přijde na lámání chleba, čtenář ví, do čeho je, a rozmyslí si, jestli má čas jen na „10 důvodů pro…“ nebo i na „50 způsobů, jak…“
  6. Jsou sexy. Články začínající číslem jsou v online magazínech neproklikávanější. Prakticky vždycky. Fakt.
  7. Nejsou jen pro malé rozsahy. Číslovkou můžete uvést i normální text a body oddělovat v podnadpisech. Výhoda super-pohodlného čtení zachována.
  8. Jsou berlička, když je autorovi nejhůř. Blaník, woe! Jasně daná forma -> psací mantinely -> text se sype snáz. Třeba jako když se vám od minulého týdne do volného času vecpalo tolik věcí, že pravidelný středeční článek stíháte nabušit leda v práci o polední pauze. ;-)

Rychlé psaní.
Rychlé čtení.
Profit.

Zaujal vás článek? Ráda vám dám vědět, až vydám nějaký další. Přihlaste se k newsletteru.

Autor textu

Marie Háková (Grafová)

Jsem o 20 % nesnesitelnější než Lisa Simpson. Čtu, píšu, koukám kolem sebe, žiju a užívám si. Social Media Lead v agentuře Bubble (followbubble.com) & editorka Tchibo Blogu (tchiboblog.cz).

Zatím žádný komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.