Jak konečně napsat všechno to, co máte v plánu (host: 365 copy triků)

Dát dohromady hrooozně moc textu není tak nepřekonatelný úkol, jak se vám zdá. Michaela Mužíková rok psala každodenní blog, který nakonec vydala jako e-book. A teď se dělí o 5 triků, které jí pomohly s tím neseknout.

Michaela Mužíková: Já a 365 copy triků

1. ledna 2015 jsem spustila blog 365 copy triků a napsala první tip, jak přesvědčit svým textem. Pak jsem v tom den co den pokračovala a teď, po roce, sérii zakončila. Občas to byla dřina, ale těchto pět věcí mi pomohlo vydržet a dost možná pomohou i vám:

1. Mít dostatečně jasný cíl

Díky tomu vždycky přesně víte, kolik práce ještě zbývá i kolik jí je už za vámi. Takže si ani v těch nejslabších nemůžete namlouvat, že to nikam nevede.

2. Pouštět práci postupně ven

Nečekejte, až bude hotovo a ukazujte svou práci tak, jak vzniká. Vybudujete si díky tomu rovnou publikum, což má dvě výhody:

  1. Získáváte průběžnou zpětnou vazbu, takže den za dnem rostete.
  2. Už to rozhodně nevzdáte. Vaše čtenáře by to přeci zklamalo.

3. Udělat z psaní seriózní úkol

Tohle je klíčové. Neberte psaní knihy nebo blogu jako večerní koníček. Kino nebo hospodu prostě neporazí. Je to totiž normální práce, která si zaslouží pevné místo v diáři. Ideálně hned po ránu.

4. Být na příjmu

Nejvíc toho najdete, když nic nehledáte. Stačí jen vnímat, co vidíte, a občas jít schválně jinudy, než jste zvyklí. V mém případě tak vzniklo nejvíc copy triků.

5. Nechat si poradit

Ty nejlepší věci nemusíte vymyslet vy sami. Ověřila jsem si to, když jsem asi týden v kuse řešila, jestli z copy triků udělat diář nebo papírový blok.

Pak jsem ale přišla na Copy Camp a hned ve dveřích se zeptala Karla Mindless Novotného, který mi už jednou poradil. A tak je tu tenhle e-book. Stáhněte si ho a pak se rovnou pusťte do svých plánů :-)

Zaujal vás článek? Ráda vám dám vědět, až vydám nějaký další. Přihlaste se k newsletteru.

Autor textu

Michaela Mužíková

1 komenář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.