Tvořím obsah pro firmy & sdílím, jak to dělám

Klidně můžeš nevyhořet

K

Klidně můžeš nevyhořet, ale dá to práci. Mnohem víc práce než narvat to do plnou rychlostí do kolotoče depresí a manicko-workoholických fází.

Můžeš nevyhořet, ale je to v první chvíli tak hrozně nesexy mezi těma všema kamarádama, kteří taky sedí do noci v kanclu, togglujou si osm, deset, dvanáct hodin, a když se náhodou někdy někde potkáte, nejlepší konverzační téma je přitakávat si nad tím, co všechno jste zvládli udělat a kolik vám to zabralo času.

Můžeš nevyhořet, ale nejdřív musíš někde dohnat tu hodnotu sebe sama, navzdory tomu, že tě odmalička chválili hlavně za to, co jsi udělal. Zjistit, za co si máš vážit sám sebe, když si odmyslíš pochvaly za napsané domácí úkoly, jedničky na vysvědčení a nádobí umyté hned po obědě.

Můžeš nevyhořet, když se naučíš dávat čas sobě, místo aby ses topil v bažině plytkých zpráv a banálních písmenek, které hltáš ve svým FOMO každý den a čas na ně si odloupáváš z jiných časů.

Můžeš nevyhořet, zvedneš-li hlavu a přestaneš poslouchat ty, co ti tvrdí, že bez týhle firmy a týhle práce nebudeš nic. Ale možná si ji před tím budeš muset vytáhnout z vlastní prdele a přiznat si, že na nic jinýho nemáš čas ani ne tak kvůli své nepostradatelnosti, jako spíš proto, že si neumíš srovnat priority.

Můžeš nevyhořet, jakmile si přestaneš plést flow s hysterií, která tě akorát přivede k ránům, kdy ti sice nic není, ale stejně nedokážeš vstát z postele, a časem se přetaví v banální desetiminutové úkoly přesouvané už třetí týden.

Nevyhořet se může zdát těžký. Stojí mnohem víc vůle než honit si nad tím, kolik hodin denně zvládneš tupě odškrtávat položky v to-do listu.

Srovnat si čas a začít si ho vážit.
Dávat ho věcem, který dávaj smysl, a ty ostatní nechat být.
Najít si (možná poprvé ve svém dospělém životě) něco, co budeš dělat ještě před prací a nebo po ní.
A neměřit si to.
Dovolit si mít čas sám na sebe.
Odnaučit se všechno měřit.

Vypnout dřív, než ti to vypne samo.

Autor článku

Marie Háková (Grafová)

Jsem editorka a „social media copywriter“ (píšu na zakázku jako každý jiný copík, ale specializuju se právě na toto médium). Bloguju o tom, jak tvořím obsah, aby se i vám vymýšlelo a psalo lépe. Proč se mi říká Sibiřanka? Inu, zeptejte se průměrného Pražáka, kde leží moje rodné Beskydy…

6 Comments

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Tvořím obsah pro firmy & sdílím, jak to dělám

Your sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.