Sibiřanka diktuje Tvořím obsah pro firmy & sdílím, jak to dělám

Které firmy jsem v roce 2012 chtěla sledovat na Instagramu, ale vůbec tam nebyly

O Instagramu jako marketingovém nástroji pro firmy napsal Dan Dočekal a inspiroval mě k sepsání seznamu firem (oborů), které bych na Instagramu ráda brzo viděla.

Pozn.: Článek je z roku 2012 :-) V roce 2018 jsem k němu doplnila ilustrační fotky a změnila titulek (původní: Které firmy bych chtěla sledovat na Instagramu), jinak ho nechávám v původním znění.

Cory Bouthillette

Obecně lze říct, že Instagram může být zajímavý pro každý business, který pracuje s něčím vizuálně lákavým.

 • Módní značky & obchody s oblečením: Tohle si o focení říká samo. Outfity, plánované kousky, návrhářské foto ze zákulisí, street style… Propagovat hadry a nemít Instagram je hřích. Ze zahraničních mě baví Forever21, v Čechách by si ho určitě mělo pořídit H&Mko, Converse a další brandy, které se snaží podchytit digitální trendy.
 • Módní časopisy: Proč české Elle ještě nemá Instragram? Sneak peaky z nového čísla & směsko oblečení, šperků a designu – čekám na vás!
 • Parfémy, dekorativní kosmetika apod.: Namátkou Sephora, Bobbi Brown, Mac. Úplně je vidím, jak postují fotky lahviček, stojanů se šminkami a krásně nalíčených modelek.
 • Galerie: Královna českého Instagramu Ladab by měla hned zítra začít fotit za Galerii Vernon. Umění, samozřejmě. To samé DOXáci!
 • Designshopy: Mám ještě něco říkat?
 • Nábytek: Vážně by mě bavilo sledovat IKEA. Jednotlivé kousky (vč. linku na web – škoda, že není eshopový) i celé jejich poskládané pokojíčky bych hltala. Zatím si musím vystačit s crowdsourcingem.
 • Bar, kavárna, restaurace: Jídlo a pití jsou jedny z nejčastějších objektů instagramových “fotografů”.
 • Dodavatel potravin: Když zapojím fantazii, umím si představit intagramový účet některého bedýnkovače, jak fotí farmáře na poli, čerstvě natrhané bylinky, poskládané bedýnky… Vše s prolinkem na e-shop, of kóz.
 • Chovatelské potřeby: Nemagořím. Když jsou na Instagramu populární účty, které fotí jenom kočky, znamená to, že jsou tam také uživatelé, kteří (fanaticky) milují zvířata. Kdybych byla největší pražský zverimex s x pobočkami, začala bych fotit hračky, fancy obojky a chlupaté králíčky. (Vlastně jsem místo “zverimex” mohla napsat “sexshop”, jak na to tak koukám.)
 • Apple store: Ta ironie, prodávat iPhony a nefotit iPorno na iNstragram!
 • Knihkupectví: Cover + story. A nebo něco z knihožroutského života. Zkoušíme s Neoluxorem!
 • Cestovka, zážitková agentura atd.: Fotky z reálných zájezdů a eventů, jasně.
 • Ty slevomaty: „Právě pro vás testujeme slevu v úžasné francouzské restauraci. V nabídce bude už příští týden!“ + fotka šneků. Got it?
 • Hračkářství: Random fotky hraček pro všechny infantilní instagramisty. A že jich je! Stoupám si do první řady.

Milé firmy, až budete na Instagramu, dejte mi vědět. Těším se na vás!

Čtěte také: Screenshoty Instagramu z roku 2011 (komentovaná minigalerie)

Titulní fotka: Mc Jefferson Agloro

Zaujal vás článek? Ráda vám dám vědět, až vydám nějaký další. Přihlaste se k newsletteru.

Autor textu

Marie Háková (Grafová)

Jsem editorka a „social media copywriter“ (píšu na zakázku jako každý jiný copík, ale specializuju se právě na toto médium). Bloguju o tom, jak tvořím obsah, aby se i vám vymýšlelo a psalo lépe. Proč se mi říká Sibiřanka? Inu, zeptejte se průměrného Pražáka, kde leží moje rodné Beskydy…

1 komenář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sibiřanka diktuje Tvořím obsah pro firmy & sdílím, jak to dělám