7 důvodů, proč se zamilujete do seriálu Mad Men

 1. It’s all about advertising, baby!

  Příběh reklamky z Madison Avenue (NY) je must watch pro všechny, kdo se točí kolem reklamy a médií. Všichni kreativci, copywriteři, markeťáci (a možná i designeři) mohou přeskočit následující body a rovnou začít shánět MM.

 2. Hlavní hrdina je sexy parchant

  Reklamní génius Don Draper tak trochu Hank Moody své doby. Má spoustu mizerných vlastností, ale je tak charismatický, že mu to odpustíte. Všechny ženy se slabostí pro macho typy v obleku mohou přeskočit následující body a rovnou začít shánět MM.

 3. Každá postava má svoji slabost

  Lezou mi krkem čisté a neposkvrněné postavy ála Brandon Walsh. V Mad Menech najdete plejádu záletníků, pokrytců, sobců, nanynek, kariéristů… Postavy jsou opravdové, uvěřitelné a díky svým chybám sympatické.

 4. 60. léta v New Yorku jsou úplně jiná než naše realita

  Mad Men popisuje svět, který stojí před branami svého zániku. O pár let později jimi vstoupí sexuální revoluce a rozmetá ho do základů.
  Idealisti o Mad Men

 5. Natáčí se ve filmovém stylu

  Natáčí se na 35mm film a kamera připomíná dobové záběry. Každý díl má skoro 50 minut a je to jeden malý film sám pro sebe, MM nikam nespěchá a v klidu vypráví svůj příběh. (V době uřícených sitcomů vám to možná bude trochu nepříjemné, ale zvyknete si. Rádi.) Jednotlivé epizody mají různé režiséry, viz přehled epizod na Wikipedii (EN).

 6. Epizodní příběhy jsou samostatně fungující celky

  Každý naznačený i rozvinutý příběh, který se seriálem mihne, je sám o sobě materiál na vlastní drama. Žádné tupé blábolení stokrát na stejné téma.

 7. Znělka vás posadí na zadek

  Miluju tyhle opening credits. Baví mě grafika, hudba a gradující zpracování (statická kancelář – rozpad – pád z mrakodrapu). Nevím, jestli je to placebo efekt, nebo prostě tím, že se mi dobře píše při instrumentálkách, ale při poslechu dvouhodinové smyčky jsem napsala jeden ze svých dosud nejlepších textů. // Pro MM nadšence přikládám simpsonovskou parodii.

Ehm, na co že jste se to chtěli o víkendu dívat…?

Zaujal vás článek? Ráda vám dám vědět, až vydám nějaký další. Přihlaste se k newsletteru.

Autor textu

Marie Háková (Grafová)

Jsem o 20 % nesnesitelnější než Lisa Simpson. Čtu, píšu, koukám kolem sebe, žiju a užívám si. Social Media Lead v agentuře Bubble (followbubble.com) & editorka Tchibo Blogu (tchiboblog.cz).

2 komentáře

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.