Instagram v roce 2011: čtyři sloupečky a pár filtrů na nekoncepční fotky

Vážení velevážení! Máme tady výstavku, jakou svět neviděl! Dobře, možná ji neviděl jenom pár let, ale na internetu je to stejné, jako kdyby neexistovala nikdy. Vítejte v instagramovém pravěku na screenshotech z roku 2011.

Dělám si prdel z lidí, co se uprostřed procházky (nebo instawalku, což je procházka, kterou děláte jenom kvůli tomu, že potřebujete něco fotit) zastaví a cvakají random objekt, protože „se jim hodí do gridu“, ale upřímně: i já si plánuju pořadí fotek tak, aby moc netahaly za oči. Až jsem skoro zapomněla, že Instagram nebyl vždycky idealizovaný svět ve 3×3 čtverečcích.

V roce 2011 bylo vůbec všechno podle dnešních měřítek nevkusné: buclaté ikonky se zrcadlovým efektem jsou něco jako osmdesátkové ramenní vycpávky. (Bonus: najdete „starý“ Instagram? Bonus2: kolik mrtvých sociálních sítí vidíte?)

Hnusné byly i fotky, co se daly fotit přinejlepším iPhonem 4 (launchoval v červenci 2010), ale většinou byly spíš z trojky nebo 3G. A nevím, jestli si to pamatujete: ještě iPhone 3G neuměl pořádně ostřit. Což v té době bylo každému na Instagramu putna, protože tak stejně vypadalo úplně všechno. Na jiných telefonech než iPhonech totiž Instagram nebyl; aplikace pro Android vyšla až v dubnu 2012.

Ale hlavně! Lidi! Grid byl čtryřsloupečkový. To bylo loni paniky, že ho Instagram zavede jako novinku.

Tenhle screenshot je z dubna 2012, to už jste si aspoň mohli do profilu napsat nějakou pěknou sebereflexi. A objevuje se první ladění: aspoň dávat vždycky stejný filtr.

Už jsem říkala, že bylo všechno kulaté a lesklé? Mrkejte na ty tlačítka.

A samozřejmě taky na to, jak velké slávě se Instagram tak nějak všeobecně těšil. Jo no.


Žádné fotky ze screenshotů výše už na mém profilu nenajdete. Až na čestné výjimky zmizely v rozvodovém tornádu; prostě mi připomínaly něco, co jsem na očích mít nechtěla.

V zálohách jsem je ale našla, tak se kochněte. Slogan Milky na Zličíně mě stál zlomenou nohu – to když jsem blbě došlápla, hledajíc ten správný filtr. Hipster už v roce 2011, vždyť to říkám.

Autor textu

Marie Háková (Grafová)

Jsem o 20 % nesnesitelnější než Lisa Simpson. Čtu, píšu, koukám kolem sebe, žiju a užívám si. Social Media Lead v agentuře Bubble (followbubble.com) & editorka Tchibo Blogu (tchiboblog.cz).

Zatím žádný komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.