Kdo je Sibiřanka?

Jmenuju se Marie Grafová. Těší mě.

Celý život víc nebo míň píšu a snažím se, aby se to dalo číst. Jsem:

Editor

Ale ne jako Word! Starám se o hladký chod Tchibo Blogu.

Od ledna 2018 vybírám témata Tchibo Blogu, pracuju na nich spolu s redakcí, výsledky dotahuju do finální podoby a chystám komplet na vydání. K tomu i něco sama píšu. Prostě taková továrnička na firemní obsah.

Social Media Copywriter

To je jako každý jiný copywriter, jenom se specializuju na tohle médium.

Vymýšlím a připravuju značkám obsah, který jejich zákazníci denně hltají tam, kde se chodí bavit – na Facebooku, na Twitteru, na Instagramu. Právě teď je můj playground výhradně Tchibo, ale mám za sebou alkobrandy, kosmetiku, jídlo, sázky i auta.

Social Media Lead

Moje druhá oficiální pracovní pozice zní cool. A taky je.

Starám se o pracovní pohodlí dalších copywriterů v agentuře BUBBLE a pomáhám jim hledat cestičky, jak možnosti sociálních sítí využívat co nejvíc a nejlíp.

Možnosti sociálních sítí také školím.

Blogerka

Mám blog o copywritingu a psaní obecně. Tenhle.

Po letech psaní pro klienty a náhodné produkce článků tu sem, tu onde, mě vám nějak chytl rapl a začala jsem blogovat. Základní potřeba: mít hřiště pro delší texty a zkoušet si věci, ke kterým se na svojí současné pozici nedostanu. Třeba psát newslettery nebo vychytávat drobnosti ve WordPressu.

Celý tenhle projekt je soukromý a nikým nesponzorovaný. Pokud o někom píšu a něco doporučuju, nejspíš proto, že je to fakt super. Pokud jsem za to něco dostala, vždycky se to dozvíte. Nedělám reklamu jenom tak; ukazovat něco, co mě samotnou neba, mě… neba.

Holka z Twitteru

Pravidelně tweetuju a moje hlavní pole působnosti je ve vesmíru ze 140 280 znaků. Zatím to zaujalo přes 8k lidí, tak na tom třeba něco bude.

Čtenářka

Twl už si zas budu muset jet do ikey pro novou knihovničku.

Děvče bláznivé

„Co bychom takhle v jedenáct večer… Hele, nepojedem prvním ranním vlakem do Drážďan?“