Marie Grafová. Těší mě

Starám se o firemní obsah, píšu a školím sociální sítě.

Marie Háková (Grafová)
Autoři fotek: zleva Silvia Kolesárová, Jiří Markvart, Kristýna Vacková

Jsem:

Editor

Starám se o hladký chod Tchibo Blogu.

Od ledna 2018 vybírám témata Tchibo Blogu, pracuju na nich spolu s redakcí, výsledky dotahuju do finální podoby a chystám komplet na vydání. K tomu i něco sama píšu. Prostě taková továrnička na firemní obsah.

Social Media Copywriter

To je jako každý jiný copywriter, jenom se specializuju na tohle médium.

Vymýšlím a připravuju značkám obsah, který jejich zákazníci denně hltají tam, kde se chodí bavit – na Facebooku, na Twitteru, na Instagramu. Právě teď je můj playground výhradně Tchibo, ale mám za sebou alkobrandy, kosmetiku, jídlo, sázky i auta.

Moji pracovní historii pokyrývá LinkedIn.

Social Media Lead

Moje druhá oficiální pracovní pozice zní cool. A taky je.

Není to žádný pošahaný ninja nebo guru. V agentuře Bubble vedu idea makery a copywritery, pokud chystají něco pro sociální sítě. Pravidelně je seznamuju s novinkama a jsem k dispozici, pokud jde o formáty, měření atd.

Možnosti sociálních sítí také školím. Většinou pro klienty Bubble, případně zvlášť pro malé projekty v kultuře.

Blogerka

Mám blog o copywritingu a psaní obecně. Tenhle.

Základní potřeba: mít hřiště pro delší texty a zkoušet si věci, ke kterým se na svojí současné pozici nedostanu. Třeba psát newslettery nebo vychytávat drobnosti ve WordPressu.

Celý tenhle projekt je soukromý a nikým nesponzorovaný. Pokud o někom píšu a něco doporučuju, tak proto, že je to fakt super. Pokud jsem za to něco dostala, vždycky se to dozvíte. Nedělám reklamu jenom tak; ukazovat něco, co mě samotnou neba, mě… neba.

Právě teď se soustředím na Tchibo Blog, školení a dostatek prostoru pro osobní život. Na Sibiřanku píšu občas, cca 1× měsíčně.

Holka z Twitteru

Moje hlavní pole působnosti je v rychlopísmenkových postřezích. Zatím to zaujalo přes 8k lidí, tak na tom třeba něco bude.

Čtenářka

Twl už si zas budu muset jet do ikey pro novou knihovničku.

Děvče bláznivé

„Co bychom takhle v jedenáct večer… Hele, nepojedem prvním ranním vlakem do Drážďan?“