Marie Háková. Těší mě

Možná mě znáte ještě pod jménem Marie Grafová, ale rebrandovala jsem. :-) Na internetu mě často najdete pod přezdívkou Sibiřanka. Ta vznikla kdysi dávno, když Pražákům přišly moje milované rodné Beskydy „jako Sibiř“, a že se mi to jméno líbí, už jsem si ho nechala na blogu i sociálních sítích. Ale říkejte mi klidně Marie a nebo Maruško, je to hezké.

Starám se o firemní obsah, píšu a školím sociální sítě. Tady mám pracovní medailonekfakturační údaje. Můžete mi taky rovnou napsat zprávu.

Marie Háková (Grafová)
Autoři fotek: zleva Silvia Kolesárová, Jiří Markvart, Kristýna Vacková

Jsem:

…už jednou nohou na mateřské

Všechny ty další hezké věci, co tady i jinde najdete, budu na nějakou dobu zvládat jen tak trošičku, co mi meloun dovolí.

Ale kromě (budoucí) mámy jsem tedy také:

Editor

Starám se o hladký chod Tchibo Blogu.

Od ledna 2018 vybírám témata Tchibo Blogu, pracuju na nich spolu s redakcí, výsledky dotahuju do finální podoby a chystám komplet na vydání. K tomu i něco sama píšu. Prostě taková továrnička na firemní obsah.

Na Fénix Content Marketing v květnu 2019 jsme s Tchibo Blogem vyhráli 1. místo v kategorií Online magazín a s návaznou strategií 1. místo v kategorii Content marketingová strategie.

Social Media Copywriter

To je jako každý jiný copywriter, jenom se specializuju na tohle médium.

Vymýšlím a připravuju značkám obsah, který jejich zákazníci denně hltají tam, kde se chodí bavit – na Facebooku, na Twitteru, na Instagramu. Právě teď je můj playground výhradně Tchibo, ale mám za sebou alkobrandy, kosmetiku, jídlo, sázky i auta.

Moji pracovní historii pokyrývá LinkedIn.

Social Media Lead

Moje druhá oficiální pozice zní cool. A taky je.

Není to žádný pošahaný ninja nebo guru. V agentuře Bubble vedu idea makery a copywritery, pokud chystají něco pro sociální sítě. Pravidelně je seznamuju s novinkama a jsem k dispozici, pokud jde o formáty, měření atd.

Možnosti sociálních sítí také školím. Většinou pro klienty Bubble, případně zvlášť pro malé projekty v kultuře.

Blogerka

Mám blog o copywritingu a psaní obecně. Tenhle.

Základní potřeba: mít hřiště pro delší texty a zkoušet si věci, ke kterým se na svojí současné pozici nedostanu. Třeba psát newslettery nebo vychytávat drobnosti ve WordPressu.

Celý tenhle projekt je soukromý a nikým nesponzorovaný. Pokud o někom píšu a něco doporučuju, tak proto, že je to fakt super. Jestli jsem za to něco dostala, vždycky se to dozvíte. Nedělám reklamu jenom tak; ukazovat něco, co mě samotnou neba, mě… neba.

Právě teď se soustředím na Tchibo Blog, školení a dostatek prostoru pro osobní život. Na Sibiřanku píšu občas, cca 1× měsíčně, a někdy ani to ne.

Kapitánův parťák

V červenci 2018 jsem si vzala svého kapitána Hooka a od té doby jsem paní Háková. Můj muž opravdu kapitánuje. A píše o tom blog Za vlnou vlna.

Autor fotky: Vojtěch Heřmánek

Děvče bláznivé

„Co bychom takhle v jedenáct večer… Hele, nepojedem prvním ranním vlakem do Drážďan?“